Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi Nedir ?

U-ETDS Hakkında Herşey

Uetds App - Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS)

U-ETDS Nedir ?

U-ETDS Ulaştırma Bakanlığına Ait (Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi) 'nin kısaltmasıdır. U-ETDS sistemi, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu (KTK) ve KTY çerçevesinde taşımacılık faaliyetinde bulunan firmaların taşıdıkları eşya, kargo ve yolcu hareketlerinin elektronik olarak gerçek zamanlı takibi, değerlendirilmesi ve denetimi imkanlarının sağlanacağı bir sistemdir.

U-ETDS ULAŞTIRMA BAKANLIĞI zorunlu bir uygulamadır. Artık Seferler, Yolcu kayıtları, Şöför ve Personel Kayıtları tek bir çatı altında birleşecek. Sefer hareketlerinin ve taşınan yolcuların kayıt işlemleri hem bakanlığa otomatik olarak bildirilmesi hem'de arşiv olarak saklanabilmesi için gerekli olan bir uygulama altyapısıdır. Araç kayıt işlemleri seferlerde kullanılan araçların plaka, marka, model, yıl ve yakıt türü gibi bilgilerin kayıt altına alındığı bir sistemdir. Şöför ve personellerin kayıt işlemleri, kaptan, host, hostes ve diğer personelleri tanımlayabilceksiniz.

U-ETDS App

Sistemin Avantajları Nelerdir ?

Hiç Bir Yardım ve Destek Almadan Anlık ve Kolay Bir Şekilde Ulaştırma Bakanlığına Tüm Sefer ve Yolcu Bilgilerinizi İletmenizi Sağlar.

Aynı Zamanda Bir Çok Özellik İle İş Akışınızı, Araçlarınızı, Muhasebenizi, Personel ve Yolcularınızı Operasyonlarınızı Kolaylıkla Yönetebilirsiniz.

Raporlama Seçenekleri ve Sms Bilgilendirme Modüllerimiz İle Tüm Kontrol Sizde Olsun

Uetds App - Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS)

Sistemin amacı Nedir ?

Yolcu, kargo ve yük taşıyan araçların kayıt altına alınması

Araçların çıkış yaptıkları noktadan izleyecekleri güzergahların disiplin altına alınması

Taşınan yük miktarının bildirilmesi

Taşınan yolculara ait, temel kişisel bilgilerinin tutulması

Karayollarındaki güvenlik açıklarının kapatılması ve daha güvenli hale gelmesi