UETDS Sistemi Nedir

UETDS İle İlgili Herşey

UETDS Sistemi Nedir

U-ETDS Ulaştırma Bakanlığına Ait (Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi) 'nin kısaltmasıdır. U-etds Bilgi Sistemi ile tarifeli taşıma yapan firmaların, taşıma yapacağı veya yapamayacağı güzergahları, e-devlet üzerinden hızlı bir şekilde aktif pa

U-ETDS Nedir ?

U-ETDS Ulaştırma Bakanlığına Ait (Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetleme Sistemi) 'nin kısaltmasıdır. U-etds Bilgi Sistemi ile tarifeli taşıma yapan firmaların, taşıma yapacağı veya yapamayacağı güzergahları, e-devlet üzerinden hızlı bir şekilde aktif pasif hale getirilmesi sağlanabilmektedir.

U-ETDS ULAŞTIRMA BAKANLIĞI zorunlu bir uygulamadır. Artık Seferler, Yolcu kayıtları, Şöför ve Personel Kayıtları tek bir çatı altında birleşecek. Sefer hareketlerinin ve taşınan yolcuların kayıt işlemleri hem bakanlığa otomatik olarak bildirilmesi hem'de arşiv olarak saklanabilmesi için gerekli olan bir uygulama altyapısıdır. Araç kayıt işlemleri seferlerde kullanılan araçların plaka, marka, model, yıl ve yakıt türü gibi bilgilerin kayıt altına alındığı bir sistemdir. Şöför ve personellerin kayıt işlemleri, kaptan, host, hostes ve diğer personelleri tanımlayabilceksiniz.